Примечание по скачиванию.

Аха, тутка є лінки на закачування. Ми знаходимо, що де є в мережі та показуємо пальцем, де взяти. Але хай там як, треба бути чесними: коли ми скачуємо піратський контент, музиканти не заробляють жодної копійки на нашій до них прихильності. Тож, ознайомитись, та бігом в магазин по "ліцензію!"

13 февр. 2011 г.

Хіп-хоп з хорошими манерами. ТНМК – С.П.А.М. (2010)

Як Танки примудрились за 20 з гаком років не скурвитись? Питання аж нітрохи не риторичне, позаяк чимало (якщо не більшість) їхніх сучасників, хто гримів у 90-х, або зникли, або стали клієнтами Рагу.лів. Більше того, вони видають дуже пристойні роботи навіть на замовлення. Як-от, приміром, участь у проекті «Зірки в армії» , що увібрав у себе всі можливі візуально-акустично-літературні шаблони. Лише на ТНМК можна було дивитись без огиди, та й кліпчег вийшов більш-менш.

Вони іронічні, розумні й дотепні. Їх прикольно не лише слухати, але й слухати. Їх любить навіть моя мама. Поважає. Читає добровільно Фоззині книжки (рекомендую, до речі. Фоззі має талант. Пише на ті ж теми, в принципі, що й земляк Жадан. Однак після Жаданового «Депеш Мод» світ навколо став на якийсь час сірим, і хотілося піти помитися. Фоззі ж милосердний, від нього йде оптимізм, хоча описані ситуації рідко коли можна назвати веселими).

Діждала я нарешті нового альбому. Раз на п’ять років – це страшенно мало, нечасто хлопці радують! Хай там як, але альбом не розчарував, починаючи вже з обкладинки, моєї улюбленої картинки – профілактики на ТБ. Це енергетичний коктейль, від якого несамовито хочеться жити і зробити в житті щось путнє! Стиль гурту давно вже не можна ідентифікувати як 100% хіп-хоп, тут також домішано року і, часом, джазу. Багато пісень пішли в меморіз ("Чашка" особливо). Жодна з купи спільних робіт (Ft Вудді-Вудпекер, Тетяна Зикіна, Іван Дорн, У.Эр.А та Apollo) не розчарувала, але «ОдесаДабСтеп» та «Останній натурал» – найліпші.

Зміст текстів зазвичай для мене на п’ятому місці, але не сьогодні. Бо пісні не лише драйвові, вони містять неабиякий протест. Проти хронічного інфопередозу, якого маємо вже по дзьоб, коли вже неспроможний розрізнити, де важливе, а де неістотне. Суцільний життєвий спам, коротше. Тут всі речі пропущені через себе, вони мають два смисли: перший – що на поверхні, однак знання історії дає додатковий харч для розуміння.

Улюблені фрази:
Така пора, що часто стає страшно. Дивишся, чекаєш — коли наступна лажа?

Хто не з нами, згодом буде наш

Купи синій Ланос, будь з усіма


Знав же, що колись буде все востаннє


Жили б ми у горах, в кишені мали порох, а так усі по норах…


Танків сприймати треба альбомами. Пара-трійка хітових композицій, що бовтаються на радіо, не передають всього чару. Тому багато хто й не здогадується про геніальну знахідку, багаторічну фішку, що вирізняє ТНМК серед усього муззагалу. Я говорю про інтермедії між піснями, які вони називають «по-правильному» скитами. Диск ви й так купите, а от дещо із скитового варто зацінити вже зараз.






































































Комментариев нет: