Примечание по скачиванию.

Аха, тутка є лінки на закачування. Ми знаходимо, що де є в мережі та показуємо пальцем, де взяти. Але хай там як, треба бути чесними: коли ми скачуємо піратський контент, музиканти не заробляють жодної копійки на нашій до них прихильності. Тож, ознайомитись, та бігом в магазин по "ліцензію!"

1 окт. 2010 г.

Ех, молодьож… Частина1. Trans-former


Приспічило взнать, які то зараз справи з талановитою співочою молоддю. «Арт-вертеп» не так щоб аж багато мав цього добра, Тимофій, як я й передбачала, з’їхав у джазове болото, що засвідчили 2 кг дисків відповідної тематики… Виносила я їм мізки довго, врешті зупинила свій вибір на полтавському гурті, Trans-former - «Стигла вишня» (2006).

В руки мені попавсь не те, щоб повноцінний альбом. Там, тіпа, все краще з попередніх двох та п’ять новіших пісень. Плюс бонуси: трек «Лодка» та відео на «Стиглу вишню». Диск демонструє білінгвізм в дії: пісні українською та російською. Важко однозначно сказати, як я до того ставлюся: тексти якісно не надто різняться, бо лірика, повторюся, давно вже факультативна. 

Спочатку позитивне: хлопці не діють на нерви. Хто там в них за аранжувальника? Бажаю йому здоров’я та натхнення. Загалом приємна музичка, мо, надмір старанного пафосу, але, холєра його бери, щирість хлопців пробиває крізь димову завісу провінційного ВІА. Та й завзяття чутись. Це дуже плюс. Фоном в робочий полудень, щоб не заважало, але бадьорило, то якраз піде. Навіть зрання, дорогою на роботу, теж піде.

Тепер всьо решта. 
Головний глюк – враження вторинності. Не люблю, слухаючи музику, мати клопіт, згадуючи, де би то могли поцупити творчо переробити той чи той фрагмент. Я не для того з «бананами» ходжу.

А ще люблять хлопці вітер, з губи не спускають. Втім, не надто морочать собі голови і з вигадуванням назв: «Лід», «Вітер», «Осінь» тощо. Тоді би все зібране під обкладинкою назвали б «Клімат». Якщо йти за логікою...  

Згадаю деякі пісні.
 «Стигла вишня» – претензія на кроссовера, однак на диску є значно кращі речі. Як-от «Калина». Аякже, і Тарас Шевченко не підкачав ;-) Але щось таке є в аранжуванні, цікава пісня дрібними деталями (хоч пару ідейок/акордів-таки позичили (в Енігми?)). 
 «Змусила» - хлопці, ви теж фанатієте від «Танців мінус»? «Все, все, все, что я хочу тебе сказать/ все, все, все, что ты, ты можешь мне ответить/ Ты, ты, ты, ты хочешь танцевать/Твой, мой, твой, мой, наш танец на рассвете» теж моя улюблена.
«Когда-нибудь» - ф топку, а от «Душа»… Ну зробіть з нею що-небудь, прошу! Буде дуже славно! 
Якість запису треку «Думки» бентежить: це точно на студії писали, чи в спальні? Відчуваю претензію на щось, але ефект, як його… дісторшн… галімо застосований. Скидається більше на дефект. «Дім» теж якийсь зіпсутий…

«Фаза луны» (конкурс: хто перший здогадається, звідки запозичено, тому навіки слава!)

Бонуси вартують окремої згадки.
Пєснь «Лодка» має в собі кантрі-мотиви та вербалізацію еротичних фантазій учасників гурту. Ну що ж, буває і таке, не дуже затєйліве. Стосовно кліпу. Я вважала чомусь, що кліп – це щось на зразок відео зі сценарієм, а не дуже любительської якості хоум-відео… кадр дрижить, чіткості ніякої. На мобілку знімали, чи що? Фе, лучче б не робили. Відеоряд можна схарактеризувати полісемічною лексемою «піз*єц». Те ж саме можу сказати й про дизайн самого диску. За таке горіти punkonline в пеклі на сирих дровах! От чого в слові «Актер» літеру Ё незападло було поставити, а чоловічі прізвища на –ко провідмінювати рука не піднялася, чи шо? Ну, і лапки там, поставити… І це – Полтавщина, колиска сучасної літературної!.. 
І взагалі дизайн паршивий, я зі своїми навичками початківця в фотошопі роблю краще, чесно. 

Замість висновку.
Важко жити в 21 столітті, коли все вже сказано/написано/переспівано, та ще, як на гріх, «залізна завіса» впала годів двадцять як. І всі можуть все чути доступно, а заразом, не тільки «переймати досвід», а й ловити на гарячому. 

Напевно, для того, аби почати виробляти власні суперкомпи, треба спочатку навчитись підробляти швейцарські годинники за 1 долар. Так і з рок-музикою: хтось мусить угноїти ґрунт, на якому буятиме сад. Хоча, 20 років начебто минуло від першої Рути, пора б уже буяти.

Робота сирувата, тож, хай звиняють, попередні два диски не шукатиму. Вокаліста випхати на заняття з вокалу, будуть з його люди. Втім, коби втрапити пацанам на пристойну студію, вийшло б незгірш «Дольче віти», бо якість звуку, за деякими винятками, чомусь не є гут. Винятки ще гірші.


Комментариев нет: